בית מדרש ישיבתי

תוכנית לימוד הלכה - בבית מדרש ישיבתי ירושלים

מטרת התוכנית

לימוד לקראת מבחני הסמיכה של הרבנות הראשית, מסגרת לימודית ממריצה ומחייבת לבוגרי ישיבות, וידיעה מעשית של הלכות מעשיות הנחוצות בכל בית יהודי. התכנית מיועדת לבוגרי ישיבות שעתה הם עובדים או סטודנטים.התוכנית מתקיימת בשיתוף פעולה עם מכון ארץ חמדה.

אופן הלימוד

התכנית כוללת מפגש שבועי בימי שלישי בשעות 20:00 – 22:30. המפגש מורכב משיעור פתיחה, שיעור מסכם, ובאמצע – לפחות כשעה של לימוד בחברותות. מלבד מפגש זה יש להקדיש לצורך הלימוד עוד כשעתיים במהלך השבוע, כל אחד בזמנו הפנוי עם או בלי חברותא, וזאת על מנת להגיע להספק טוב. לפני כל מפגש נשלח לכל משתתפי התכנית מייל שמכיל את החומר הנלמד באותו שבוע, כולל הנקודות שבהם יש להתמקד. הלימוד מתרכז סביב הטור, בית יוסף, שולחן ערוך ונושאי כליו, תוך כדי בירור ממצה של דעת השו"ע ונושאי כליו (וכן שו"תים בני זמננו) להלכה ולמעשה. במהלך הלימוד, בגמר נושא או מספר נושאים, נעשית חזרה ובסופה ניתן מבחן רשות לכל מי שמעוניין לבדוק את מצבו מבחינת ידיעת החומר הנלמד.

דף מקורות לדוגמא

להקלטות שיעורים בתוכנית

הצטרפות לתכנית וקצב הלימוד

התכנית החלה בסוף סיוון בשנת תשע"א, ולומדי התכנית הספיקו בעזרת השם לסיים את לימוד הלכות שבת. וכרגע (נכון לר"ח ניסן תשע"ד) לאחר סיום הלימוד של הלכות שבת, אנו מתחילים בלימוד הלכות שמחות (אבלות) אותם נסיים בעז"ה עד סוף השנה. בתחילת השנה הבאה (תשע"ה) נתחיל בעז"ה בלימוד הלכות חופה וקידושין.

לימוד ההלכה דרך השו"ע מתאפיין בכך שכל סימן הוא יחידה עצמאית, כך שגם מי שלא התחיל בתחילת התכנית יכול בהחלט להצטרף בכל שלב שהוא.
המעלה של הלימוד בתוכנית הזאת הוא לימוד הלכתי מעמיק בנושאים הנוגעים למעשה. מצד אחד מעמיקים בלימוד בעיון ישיבתי, ומאידך ממשיכים הלאה עד פסיקת ההלכה בשולחן ערוך ובמשנה ברורה.


להצטרפות לתכנית ולפרטים נוספים - ניתן להתקשר ליוני בטלפון 0526415963 או להגיע בזמן התוכנית לבית המדרש.

להסבר הגעה.