בית מדרש ישיבתי

כנס: עסקים ותורה

כנס עסקים ותורה

ביום ג' ראש חודש ניסן, קיימנו כנס בנושא: תורה ועסקים. נשאו דברים בכנס הרב עזריאל אריאל , הרב ד"ר אשר מאיר , ד"ר שלמה קליש מנכ"ל ג'רוזלם גלובל.

את הכנס הנחה מר מיכאל פואה מנכ"ל מנהיגות יהודית, שפתח: "2000 שנות גלות גרמו לתורה להתכנס לבית המדרש ולחיי הפרט. שאלות הנהגה מדינית וחברתית ברמה הלאומית לא עלו על הפרק. וכך כאשר חזרנו ב"ה לארצנו אנו נמצאים בתהליך שמחייב אותנו ליצור מושגים חדשים. לכנס זה שותפים אנשי אמונה המבינים שתיקון עולם במלכות ש-ד-י צריך להתפרט גם בחיי המעשה של עולם הכלכלה והעסקים".

ד"ר שלמה קאליש סיפר על ההתמודדויות שלו בתור איש אמונה הנמצא עמוק וגבוה בעולם העסקים, דרך סיפור חייו ואנקדוטות משמעותיות. חלק זה היווה מעין מודל חי של אדם המגשים חיבור תורה ועסקים מתוך שליחות ובהצלחה.

הרב עזריאל אריאל הסביר את האידיאלוגיה העומדת בבסיס בית המדרש 'בעולם המעשה', ואת מקומו בהתקדמות של מדינת ישראל בתהליך הגאולה. הרב הציג את דפי העמדה בנושאים כמו אתיקה של עו"ד , מיקור חוץ ועוד. כאן התעורר דיון עם המשתתפים, שחלקם מומחים בתחום, כגון הרב ד"ר איתמר ורהפטיג, הרב יעקב פרנצוס, ועוד.

הרב ד"ר אשר מאיר פתח בשבח אכסניה, ואמר שמפעל ניירות העמדה של הרב עזריאל אריאל נעשה ברצינות וברמה גבוהה. לאחר מכן ברר את השפעת התורה על העסקים, לא רק בתור דבר שולל ואוסר ומגביל, אלא כמקור לקדושה וברכה.

הפירות של הכנס הם:

1. התגבשות קבוצת לימוד בתכנית 'בעולם המעשה' בבימ"ד ירושלים, והצטרפות לומדים חדשים לקבוצת הלימוד הפועלת משכבר בבימ"ד פ"ת.

2. ייסוד "קהילת העסקים" של בית מדרש ישיבתי. העסקים השותפים בקהילה קיבלו על עצמם מחוייבות לדין תורה, בבית הדין הפנימי של 'בית מדרש ישיבתי'.

להצטרפות: אביב זגלמן 0503005305 CLOAKING